Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

HPV tedavisi nasıl yapılır?

19,411
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

HPV tedavisi nasıl yapılır?

HPV tedavisi üç aşamalıdır. HPV bulaşmış ve herhangi bir belirti görülmeyen hastalarda tedavi, genital siğil çıkmış insanlarda tedavi ve HPV enfeksiyonu olup doku değişiklikleri yaşayan hastalarda tedavi şeklindedir. 


Belirti göstermeyen hastalar aşılama programına alınabilir. Bazı durumlarda vücut HPV virüsünü kendi kendine ortadan kaldırabilir. Bu durumda hastanın mutlaka ilgili hekime başvurması gerekir. Genital siğiller kadın doğum doktorları tarafından etkisiz hale getirilir ve ilaç kullanımı önerilir. 

Doku değişiklikleri yaşayan hastalarda farklı tedaviler uygulanabilir. Kulak burun boğaz alanında ses teli papillomları, dil papillomlarına ekzisyon uygulanır. Lazer, cryo cerrahi ve elektrokoter yöntemleri kullanılır. Doku kayıpları oluşabilir. Örneğin ses teli alınırsa ses kısıklığı oluşabilir. Aşılama HPV bulaşmış kişilerde de önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat