Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hip hop nasıl bir müzik türü?

16,111
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Hip hop nasıl bir müzik türü?

Hip hop sadece müzikten ibaret değildir. Bir bütün ve yaşam kültürüdür. Bu kültürün içinde rap, dans, break dans, grafiti ve kendine has giyim tarzı var. Amerika'da bölgesine göre müziğin ritmi de değişkenlik gösterir.

Amerika'nın batı kıyısı hip hop'u daha sakin ve kıvrak ritimli yaparken doğu kıyısı hip hop'u daha koyu ve karanlık melodiler taşır. Orta ve orta batı ise zıplatan ritimler geliştirmiştir. Hip hop müziği bass, davul ve üzerine işlenmiş müziklerden oluşur. Bunlar yeni bestelenmiş melodiler de olabilir. Eski, daha önceden hiç duyulmamış müziklerden de yararlanılabilir.

Hip hop eski plaklardan araştırılıp sampling yapılmış bir sound'dan oluşan bir ritim üzerine rap yapılarak üretilen bir müzik olabilir. Söz ve müziğin uyumu rap yapan kişiye bağlıdır. Tabiî ki çok neşeli bir müzik üzerine üzgün sözler söyleyemezsiniz. Müziğin hissiyatına sözler mutlaka uymalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat