Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel nedir?

126,425
kez izlendi
Puan: 4.48 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel nedir?

Hidrosel testisi çevreleyen zarların arasındaki sıvının miktarının artması demektir. Halk arasında torbaların şişmesi ve su toplaması olarak bilinir.

Normal şartlar altında testisin doğal yapısı içerisinde, hem testisin kendi üzerinde bir zar vardır hem de torbalarla arasındaki başka bir zar daha vardır. Bu iki zarın arasında 5 ile 10 cc kadar sıvı bulunur. Sürekli yapılır ve sürekli emilir.

Bu sıvı testisin darbelere karşı korunması açısından hayati önem arz eder. Bu zarlardaki bozulma sonucu sıvı üretiminin artması ya da sıvının geri emiliminin azalması nedeniyle sıvının birikmesi torbaların şişmesine ve balonlaşmasına neden olacaktır. Bu hastalığın adı hidroseldir.

Estetik problem yaratır

Hastalığın esas sonucu estetik problemlerdir. Kişiye estetik anlamda huzursuzluk verebilir, torbalardaki görüntü farklılığı kişiyi oldukça rahatsız edebilir.

Bunun dışında boyutunun çok artması durumunda fiziki olarak erkeğin konforunu oldukça rahatsız eder. Pantolon giyerken veyahut otururken, bacak bacak üstüne atarken ciddi rahatsızlığa neden olur. Ama kendi başına kötü bir hastalık değildir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat