Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel nasıl tedavi edilir?

97,873
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel nasıl tedavi edilir?

Hidroselin gerçek anlamda tek tedavisi cerrahidir. Ancak hastaların ameliyatı kabul etmemeleri durumunda geçici tedaviler dediğimiz iğneyle aspirasyon yöntemi kullanılabilir.

Bu yöntemde bölgeye iğneyle girilerek, ultrason rehberliğinde içerideki sıvının boşaltılması amaçlanır. Sıvı boşaltıldıktan sonra tentürdiyot veya betadin gibi nedbe oluşturucu maddelerin bu torbaların içine geri verilmesiyle geçici zaman kazanmalar söz konusu olabilir.

Ameliyat tek çözüm

Gerçek tedavi zarların yapısının değiştirilmesi ve tekrardan oluşmaması için özel tekniklerle ameliyat edilmesidir. Kişinin ne kadar rahatsız olduğuna bağlı olarak ameliyat zamanı önceye alınabilir.

Sonuçta bunun altında eğer kanserle alakalı bir sebep yoksa, iyi huylu bir rahatsızlıktır. Kişi rahatsız olana kadar tedavi endikasyonu yoktur. Çünkü hidrosel vücuda hiçbir zarar vermez. Tamamıyla estetik bir problemdir.

Aynı gün evinize gidebilirsiniz

Ameliyatı yaklaşık 1 saat kadar sürer. Açık ameliyatla yapılmaktadır. Ameliyatı son derece basit, günübirlik operasyon dediğimiz, cerrahi bittikten sonra aynı gün hastanın evine gidebileceği düzeyde basit bir ameliyattır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat