Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel ameliyatının riskleri var mı?

20,031
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel ameliyatının riskleri var mı?

Hidrosel ameliyatı erişkinlerde torbadan kesilerek girilen açık bir ameliyattır. Ameliyat esnasında kesilen ve daha sonrasında dikilerek onarılan birtakım kılcal damarlardan kaçak oluşması, hidrosel ameliyatının riskleri arasındadır.

Ameliyat sonrasında cilt altında ya da daha derinlerde ve daha çok yumurta çevresinde kan birikmesi görülebilir, bu da hidrosel ameliyatının bir diğer riskidir.

Hidrosel ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinde oluşan ödemler de kişi için tehlikeli olabilir. Vücudun tıpkı diğer bıçak vurulan, ellenen, kesilen bölümlerinde ödem olması gibi torbada ve yumurta çevresinde de ödem oluşabilir.  Bu durum ameliyatın doğal bir sonucudur. Ödemi önleyebilmek için bandajlı sıkı bir pansuman yapılması önerilmektedir.

Hidrosel ameliyatı sonrasında yaranın enfeksiyon kapma riski mevcuttur. Fakat bunun önüne geçebilmek için hijyenik şartların tamamlanması yeterli olabilir. Başarılı geçen hidrosel ameliyalarının ardından hastalığın tekrarlamaması öngörülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat