Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel ameliyatı sonrası ne zaman cinsel ilişkiye girebilir?

27,948
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel ameliyatı sonrası ne zaman cinsel ilişkiye girebilir?

Hidrosel ameliyatı erişkinlerde yapıldıktan sonra, hasta sıkı bandaj uygulaması yapılarak taburcu edilir. Ameliyattan sonraki birkaç gün hidrosel ameliyatı geçirmiş hastanın evde istirahat etmesi beklenir.

Bistüri ve neşterle kesilerek yapılan her ameliyatta olduğu gibi yara ağrısı ya da bölgesel ağrı çekilebilen ilk birkaç günde cinsel ilişkiye girilmesi fazla ağrıya sebep olacaktır. Bu sebeple ilk üç günden sonra tercih edilecek cinsel ilişkiler daha sağlıklı ve rahat olabilir. 

İstisnai olarak bazı kişilerde ağrı eşiği çok düşük olduğu için bir hafta kadar ciddi bir ağrı çekebilirler ve bu yüzden cinsel ilişkiden kaçınabilirler. Cinsel ilişki esnasında  üzerine baskı yapılan yumurta bölgesinde aşırı ağrı söz konusu olabilir. Bu ağrıya dayanamayan kişiler cinsel ilişkiyi tercih etmeyecektir.

Cinsel birleşme ruhsal açıdan da rahatlatıcı ve iki kişiyi kapsayan bir eylem olduğu için kısa bir süre önce ameliyat olmuş bir kişinin ameliyat sonrası ilk günlerde cinsel ilişki yaşaması her iki taraf için de çok verimli olmayacaktır. Bu sebeple önerilmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat