Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel ameliyatı sonrası bakım nasıl olmalı?

19,437
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel ameliyatı sonrası bakım nasıl olmalı?

Hidrosel ameliyatı sonrasında çocuk ve erişkinlerde uygulanacak bakım yöntemleri farklılık gösterir. Çocuklarda hidrosel ameliyatının bakım süreci basit bir fıtık ameliyatının bakım sürecine benzer. Bunun sebebi, ameliyattan sonra çocuk, bezin ya da iç çamaşırının içerisinde rahatça ayağa kalkıp, koşup oynayabilmektedir. Bu durumda özel bir bakım gerekmez.

Yetişkinlerde hidrosel ameliyatı sonrasında sıkı pansuman uygulanmalı ve bunun hastada çözülmeden birkaç gün steril bir şekilde durmasına özen gösterilmelidir. Sıkı pansuman uygulandığı sırada hastanın kesinlikle ayakta kalmaması gerekir. Mecburi ihtiyaçlar karşılandıktan sonra gün içerisinde hastanın sürekli hareketsiz bir şekilde yatması gereklidir. 

Erişkinlerin geçirdiği hidrosel ameliyatının ardından ilk birkaç gün geçirildikten sonra pansuman ve bandajlar çözülür ve banyo yapılabilir. Lokal olarak da ameliyatlı bölgeye yıkama uygulamak mümkündür. Bu sürecin en fazla 5-6 gün sürmesi öngörülür, daha sonrası için normal hayata dönülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat