Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hidrosel ameliyatı nasıl yapılır?

34,515
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hidrosel ameliyatı nasıl yapılır?

Çocuk ve bebeklerde yapılan hidrosel ameliyatında, kasık bölgesinden girilip buradaki doku 2-3 cm kadar kesilir ve su kesesi boşaltılır. Fıtık tamiri işlemi, su kesesinin boşaltılmasının ardından tamamlanır. 

Çocuk grubu için yapılan hidrosel ameliyatları genel anesteziye tabidir. Toplam ameliyat yaklaşık yarım saat kadar sürer. 

Erişkinlerde yapılan hidrosel ameliyatları ise scrotum adı verilen yumurta torbası kesilerek yapılır. Erişkinlerde hidrosel ameliyatının genel anestezinin yanı sıra lokal anestezi ile uygulanması da mümkündür. 

Hidrosel ameliyatında torba üzerinden yapılan bir kesik ile torbanın içerisine ulaşılır. Hidrosel kesesi kesilerek içindeki su boşaltılır. Kesenin aşırı gelişmiş olan fazla yaprakları ve zarları kesilip temizlendikten sonra sıkı bir şekilde dikilerek yeniden su toplanacak bir boşluk bırakılmaz. Ameliyatın sonunda sıkı bir bandaj ve pansuman yapılarak ameliyata son verilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat