Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Herkes 3D yazıcı kullanabilir mi?

4,805
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Herkes 3D yazıcı kullanabilir mi?

3D yazıcıların ilk masaüstü modelleri 2009 yılında piyasaya çıktı ve 2009 yılından günümüze kadar çok hızlı bir şekilde gelişti. Artık anaokulu seviyesindeki çocuklardan, üniversite öğrencilerine, hatta orta yaş üstündeki insanlar bile rahatlıkla 3d yazıcı kullanabilmeye başladı tüm dünyada. 

Bir örnek vermek gerekirse, örneğin 6-7 yaşlarında bir çocuğunuz var ve ilk resimlerini tablete çizmeye başladı. Tabletler için çok basit ve ücretsiz indirebileceğiniz programlar aracılığı ile çocuğunuzun ilk evini, ilk zürafasını bir katman kalınlığına ulaştırıp 3 boyutlu yazıcıdan çıkartabilirsiniz ve bunu çocuğunuz bile rahatlıkla yapabilir. 

Çocuğunuzun tek yapması gereken 3 boyutlu modelin çizimini yapıp, 3 boyutlu modeli hazırlayıp cihazın içine baskı için göndermesidir. Bu nedenle herkes rahatlıkla 3 boyutlu yazıcı kullanabilir. Çünkü bu cihazlar çok basit cihazlardır. Neredeyse ctrl P (print) yaparak 2 boyutlu yazıcıdan çıktı almak kadar kolay hale gelmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat