Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Her yüz şekline farklı makyaj mı yapılmalı?

112,797
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Her yüz şekline farklı makyaj mı yapılmalı?

Herkesin yüz şekline göre kişisel olarak makyaj değişir. Makyaj okullarında da böyle öğretilir. Yuvarlak yüz, uzun yüz, köşeli yüz, üçgen yüz... Bir sürü yüz şekli var. Mühim olan; göz o üçgen yüzün neresinde duruyor, dudak neresinde duruyor...


Mesela üçgen yüzde göz çok yukarıda, dudak çok aşağıda, aradaki mesafe uzun olursa makyajda muhakkak ufak turkajlarla onları birbirlerine yaklaştırarak yüzü yerleştirmek lazım.Mesela uzun yüzde çene aşırı büyüktür veya dudak çenenin yukasındadır; bu nedenle de çene çok büyük kalır. Dudak buna göre yerleştirilmelidir. Bunların hepsinin ölçüleri var ve makyaj da bu ölçülere göre yapılır ve bu ölçüler kişinin beyninde olmalıdır.

Göz boyama şekli

Badem gözü herkes boyuyor fakat biraz öğretilirse birçok kişi çok güzel göz boyar. Ama makyaj sadece göz değildir. Gözün yüzde nerede olması gerektiğidir.Mesela çok güzel göz boyar ama iki göz birbirine çok yakındır, bu nedenle de yüzde çirkin durur. "Ay ne güzel gözleri var" denir ancak yüzde bir acayiplik var gibidir. "Gözü mü şaşı" falan derler. O gözün aydınlık ve gölgeyle çok akıllıca yerine oturtulması lazımdır. O zaman makyaj makyaj olur. Ben jüride olduğum zaman dikkat ettiğim şeyler bunlardır. "Çok güzel göz boyamış mı" diye bakmam. Gözü hatalı boyamış dahi olsa, gözün yüzdeki yeri doğruysa benim için o makyaj kusursuz bir göz makyajından daha iyidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat