Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Her kalp krizi ölümle mi sonuçlanır?

56,292
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Her kalp krizi ölümle mi sonuçlanır?

Kalp krizi gerçekten çok tehlikeli, hayati risk olan bir durum. Eğer büyük bir damar tıkanmışsa, örneğin ön inen bir damarda tıkanıklık varsa, neredeyse yüzde 50'ye yakın oranda hayati kayıp ile sonuçlanabilir. Fakat bir yan damar, arka damar, sağ damar tıkanıklıklarında ölüm riski daha düşüktür. 

Güncel tedavilerle kalp krizindeki ölümleri oldukça azaltmış durumdayız. Çünkü kalp krizleri neticesinde ölümler en çok kalp ritim bozuklukları ile olur. Artık he ritim bozuk bozukluklarına hastane şartlarında elektroşok cihazları ile müdahale etme şansımız var, hem de kalp krizinden şüphelendiğimiz anda koroner anjiyografi dediğimiz yöntem ile damarların tıkalı yerini görüp, sonra oraya balon ve stent yöntemi ile damarı açmak mümkündür. Bu yeni teknolojik müdahaleler ile zamanında hastaneye ulaştığımızda kalp krizi sonucu ölüm riskini son derece azaltmamız mümkün hale gelmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat