Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hemoroit ameliyatı sonrası evde nelere dikkat edelim?

28,054
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Hemoroit ameliyatı sonrası evde nelere dikkat edelim?

Hemoroit ya da bilinen diğer adıyla basur ameliyatında cerrahi teknik olarak iki farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemlerden biri klasik yöntemle hemoroit memelerinin kesilmesi ameliyatı, diğeri de otomatik dikiş aleti ile yapılan ameliyattır.

Otomatik dikiş aleti ile yapılan hemoroit ameliyatında ağrı duyulan bölgede herhangi bir dikiş izi kalmaz. Makatın 5-6 cm içinden yaklaşık 2 cm çapında bir mukoza parçası çıkartılır ve hemoroit memeleri olmaları gereken yere çekilir. 

Dışarıya sarkan hemoroit memeleri normal fizyolojik yapılardır. Ameliyat yoluyla dışarıya sarkan memeler kendi yerlerine alınmaya çalışır. 

Hemoroit ameliyatının avantajları

Hemoroit ameliyatında çok az ağrı hissedilir bu yüzden bu ameliyata  konforlu ameliyat denir. Ameliyattan sonra ağrı, akıntı, kanama ve sızıntı gibi durumlara çok az rastlanır. 

Hemoroit ameliyatından sonra hasta ilk tuvaletini ertelemeden yapmalıdır. Kabızlık durumu varsa kabızlığı yumuşatacak bir ilaç kullanılmalıdır. 

Hemoroit ameliyatında hastalar hastanede 1 gün kalır ve taburcu edilirler. Hasta taburcu edildikten sonra aktif hayatına devam edebilir ve normal beslenme düzenine devam edebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat