Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hazır yoğurt neden bozulmaz?

7,505
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hazır yoğurt neden bozulmaz?

Havada yoğurdu bozabilecek her türlü bakteri mevcut. Şu an bulunduğumuz ortamda, nefesimizde bile çok ciddi miktarda yoğurdu bozabilecek bakteriler var. Bu nedenle evde üretilen, açık bir kapta yapılan, açık bir kapta mayalanan yoğurt, dışardaki her tür bulaşmaya açık haldedir. 

Eker fabrikalarında, pozitif hava dediğimiz havalandırma sistemleri bulunur. Bu havalandırma sistemleri, temiz havayı bakteri filtrelerinden geçirerek içeriye verir. Bütün vanalar, hatlar, tanklar tamamen otomatik bir sistemde temizlendiği için bulaşma engellenir.

Yoğurdun bozulmasının önleme yolları

Yoğurdu depoda bekletir, depodan sevkiyat ve dağıtım esnasında, raf ömrü boyunca hep 4 derecede tutarsanız, yoğurdun bozulmasını yavaşlatmış olursunuz. Yoğurdun daha zor bozulmasındaki en temel etkenlerden biri bu soğuk zincirin üzerinde daha titizlikle durulmasıdır.

Biz, Eker olarak sütün fabrikaya girişinden, son ürün haline gelinceye kadar neredeyse her adımda kalite kontrol testlerini uygularız. Her sabah bir önceki gün yapılan yoğurtlar, ayranlar ve diğer ürünler degüstasyona tabii tutulur. Üretim içindeki ekibimiz ise tek tek tüm ürünleri tadar, sıkıntı olmadığını teyit eder ve o şekilde piyasaya gönderir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat