Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hazımsızlığa iyi gelen bitki çayları nelerdir?

17,097
kez izlendi
Puan: 3.30 / 5
Detaylı Açıklama

Hazımsızlığa iyi gelen bitki çayları nelerdir?

Hazımsızlık, gaz ve şişkinlik günümüzde sıkça görülen sağlık sorunları olmuştur. Bu şikayetlerin birçok sebebi vardır. Düzensiz besin tüketimi, hareketsiz yaşam, yeterli miktarda lif ve posa alınmaması durumlarında  hazımsızlık, gaz ve şişkinliğe sebep olabilir.


Anason çayı hazımsızlık, gaz ve şişkinliğe iyi gelir. Anason bitkisini kaynayan suya atıp içerisine tarçın ve limon ilave edebilirsiniz. Gün içerisinde 1 - 2 fincan anason çayı içebilirsiniz.


Rezene çayı gaz ve şişkinlik şikayetlerinde önde gelen bir bitki çayıdır. Rezene bitkisi hazımsızlık ve mide sorunlarına iyi gelir.


Kimyon baharatı gaz şikayetlerine iyi gelen baharat olarak bilinir. Yemekler, çorba veya bitki çaylarının içerisine katılarak tüketilebilir.

Zencefil, yasemin ve papatya çayı hazımsızlık, gaz ve şişkinlik rahatsızlıklarına iyi gelir.


Yeşil çayın bilinen birçok özelliğinin içerisinde gaz, şişkinli ve hazım sorunu engelleyici bir çaydır. Yeşil çayın antioksidan miktarının yüksek olması kansere karşı koruyucu etkisini gösterir. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırmaktadır.


Bitki çaylarını fazla miktarda tüketmek sağlık açısından doğru değildir. Bitki çayları tüketimini olması gereken sıklıkta ve olması gereken miktarda tüketmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat