Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Havuzda saçlarımızı korumak için nelere dikkat etmeliyiz?

2,084
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Havuzda saçlarımızı korumak için nelere dikkat etmeliyiz?

Havuz suyunda bakterilerin üremesini önlemek için bazı dezenfektan maddelerin kullanılması gerekiyor. Bunların başında klorür gelir ve bakır gibi farklı asidik maddeler de kullanılması gerekir. Bu maddelerin kullanımı belli ölçülerde olmasına rağmen, belirlenmiş ölçüler bile cildimizde ve saçımızda yıpratıcı etkilere neden olur.

Havuz suyunda bulunan klor, saçta cansızlaşma ve matlaşmalara neden olabilir. Saç uçlarında kırılmalar da bu etkilerden biridir. Bunun için bazı önlemler almak gerekir.

Havuza girmeden önce saçları musluk suyu ile çalkalamak, havuza girdiğinizde klorun saçlar tarafından emilimini azaltacağından havuza girmeden önce saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Keza, havuzdan çıktıktan sonra da saçlarınızı mümkün olduğunca soğuk bir musluk suyu ile yıkayarak, saçınızı klordan arındırmanız gerekir.

Saçlarınızın hiç etkilenmemesini istiyorsanız, havuza saçlarınızı toplyarak veya bone takarak girebilirsiniz. Bunlar da yıpramayı engelleyecektir.

Havuzdan çıkar çıkmaz saçların soğuk su ile çalkalanması, saçlara tutunmuş kloru arındırmak için gereklidir. Havuzdan çıktıktan sonra saçlarımızı temiz su ile yıkasak dahi, yazın ekstra bakım kremleri kullanabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat