Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hava temizleme ve nemlendirme cihazlarını kimler kullanabilir?

10,985
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hava temizleme ve nemlendirme cihazlarını kimler kullanabilir?

Hava temizleme ve nemlendirme cihazları çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Örneğin kayak mevsimi olan bir yere gittiğimizde ve seyahat ettiğimizde, ortam havasının nemi düştüğünde hava temizleme ve nemlendirme cihazları kullanılabilir. Bunların dışında bademcik ameliyatının son günlerinde, geceleri boğazı kuruyan çocuklar için de soğuk buhar makinaları kullanılabilir. 

Hava yolları ile ilgili ameliyat olan kişilerde solunum yollarında kuruma olacağından hava temizleme ve nemlendirme cihazları kullanılabilir. Gırtlağına delik açılmış olan insanlarda burnun nemlendirici ve arıtıcı sistemi ortadan kalktığı için solunum yollarında kuruma olur. Bu hastalarda da bu cihazları kullanmak gerekir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında, larenjit, faranjit gibi sorunlarda da kısa süreli sıcak buhar uygulaması yapmak önemlidir. 

Bazen bu sıcak buhar makinalarına okaliptüs yağı, mentol, papatya gibi çeşitli bitkisel içerikler de konulabilir. Sıcak buhar uygulaması ile bu ilaç bitkisel içeriklerde uygulanabilir. Özellikle üst solunum yolları enfeksiyonlarında akut dönemde bu şekilde mentollü, okaliptüslü uygulamalar bu bölgenin rahatlamasını sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat