Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi yaşlarda daha kolay hamile kalınır?

115,327
kez izlendi
Puan: 4.96 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi yaşlarda daha kolay hamile kalınır?

Kadın üreme çağının en aktif olduğu 20'li yaşların ortaları ya da sonları ile 30'lu yaşların başları, genellikle gebe kalmak için en ideal zamanlardır. Bilimsel olarak 35 yaşından sonra üreme hücrelerinin kalitesinde giderek azalma gözlenmiştir. 

Özellikle 40 yaşından itibaren yumurtanın kalitesi daha da hızlı bir şekilde bozulmakta ve bu kadınların gebe kalma potansiyeli giderek azalmaktadır. Bu nedenle sağlıklı çiftlerin gebelik planlamasını özellikle  35 yaşından önceki bir dönemde yapması uygun olacaktır. Çünkü 35 yaşından genç çiftlerde düzenli ilişkiyle gebelik bekleme süresi yaklaşık 1 yıl olurken, 35 yaşından ileride olan çiftlerde ise bu süre 6 ay olarak planlanmıştır.

35 yaşından genç çiftlerde 1 sene sonunda, 35 yaşından ileride olan çiftlerde ise 6 ayın sonunda herhangi bir gebelik tespit edilemediyse bir takım test ve araştırmalara başlanmalıdır.   

Tüm bunlara ek olarak, gebe kalma şansını artırabilecek durumlar arasındaki en önemli faktörlerden bir diğeri ise zamanlamadır. Doğru zamanda girilen ilişkide gebe kalma şansınız daha fazla olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat