Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi tür baş ağrısında mutlaka doktora gitmek gerekir?

32,841
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi tür baş ağrısında mutlaka doktora gitmek gerekir?

Bazı baş ağrıları çok tehlikelidir. Bu gibi ağrılarda mutlaka acilen doktora gitmek gerekir. Bu ağrılara nadir rastlanır. Herkesin korktuğu bir neden beyin tümörüdür. Beyin tümörleri aslında çok baş ağrısı yapmaz. Baş ağrısı olduğunda ise buna başka bulgular da eklenmiş olabilir. 


Gerilim ve migren tipi baş ağrısından bunu ayırmak için ilk belirti tümöre bağlı baş ağrısının sürekli olarak devam etmesi halidir. Beyin içinde gelişen tümör sıkıştırmaya devam eder. Sürekli olsa da çok şiddetli değildir. Arada ağrı sıfırlanıyorsa tümör olma olasılığı sıfırlanır. 

Bir diğer tehlikeli ağrı çeşidi de beynimizde bomba patlamış gibi olmasıdır. Beyinde baloncuğun yırtılması sonucu oluşan beyin kanamaları yani anevrizma durumu sonucudur. Bunların hayati tehlikesi vardır. Bu tür ağrılarda hemen hastaneye gitmek gerekir. Bunu da her zamankinden daha güçlü beyinde bomba patlamış hissi uyandıran ağrı ile anlayabiliriz.  Bu ağrı genelde eforla birlikte olur. Yokuş çıkarken, yük kaldırırken, kendimizi zorladığımızda gerçekleşebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat