Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi meslek Avustralya'dan daha kolay göçmenlik alır?

11,033
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi meslek Avustralya'dan daha kolay göçmenlik alır?

Avustralya Devleti her yıl listeler yayınlar. Bu listelerde hangi meslek sahiplerine göçmenlik hakkı tanınacağı söylenir. Bu listelerde mühendislik, hemşirelik ve marangozluk gibi sürekli yer alan meslekler olduğu gibi başka meslekler de yer alabilir.


İstediğimiz mesleği bu nedenle sürekli takip etmemiz gerekir. Herhangi bir meslek grubuna dahil isek Avustralya'daki ilgili meslek örgütünden izin almamız gerekir. Sadece mezun olunan okul yeterli değildir. Bu meslek gruplarından mutlaka izin alınmalıdır.

Eskiden bazı meslekler daha fazla şansa sahipti. Berberlik ya da bilgisayar mühendisliği gibi mesleklerin son derece yüksek puanları vardı. Fakat bu ayrım ortadan kalkmıştır. Artık tüm mesleklerin puanları eşittir. Bunun yanı sıra yaş, İngilizce seviyesi, iş tecrübesi ve eğitim gibi konular da puanlamaya dahildir. 

Yeni sistemde artık anlık meslek ihtiyaçlarına göre göçmenliklere izin veriliyor. Göçmenlik başvuruları bir havuzda toplanmakta ve ihtiyaç duyulan mesleklere göre başvurular değerlendirilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat