Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi kanser türleri için hamilelikte kemoterapi görülebilir?

178
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi kanser türleri için hamilelikte kemoterapi görülebilir?

Kadınlardaki birçok kanser türü doğurganlık yaşından sonra ortaya çıkar, bu nedenle gebeyken kanser olma olasılığı azalmıştır, gebelikte kanserler nadiren oluşur . Ancak yine de özellikle 25-44 yaş arasındaki kadınlarda maligniteler ölüm nedeni olarak 2. sırada izlenmektedir.Hamilelik döneminde en sık görülen kanser türleri hemapoetik sistem ve lenfatik sistem, tiroit, meme, serviks, over kanserleri ve melanomdur. 

Hamilelik döneminde kan ve lenf kanserleri, tiroit kanserleri, meme, rahim ağzı ve yumurtalık kanserleri ile melanom en sık görülen kanser türleridir

Gebelikle ilişkili en sık görülen maligniteler genital sistem ve meme kanserleri ve malign melanomalardır.  Kemoterapi günümüzde birçok kötü huylu hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Lösemiler ve lenfomalar, over ve meme kanserlerinde sadece yardımcı tedavi değil, tam iyileşmeyi sağlamak için de kullanılırlar, iyileşme oranlarını yükseltir veya en azından remisyonu sağlarlar. Ancak fetüsde malformasyon, büyüme geriliği ve gelecek nesillerde malignite riski nedeniyle dikkatli seçim yapılması gereklidir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat