Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi hareketler karizmamıza zarar verir?

6,038
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi hareketler karizmamıza zarar verir?

Karizma temel olarak çekicilik ya da cazibe olarak nitelenebilir. Karşımızdaki kişinin ilgi, beğeni, güven ve saygısını kazanmak ve doğru tabirle bir insan mıknatısı olmak için karizma önemlidir. Kaşımızdaki insanları etkilemek için öncelikle insanların üzerinde bir güven duygusu oluşturmamız gerekir. Bu güveni verebilmek için de güvenli bir duruş sergilemek gerekir. Bunu sağlamak için kişi kendinden emin davranmalı ve görünmelidir ki karşısındaki insanlar da buna inana bilsin. 

Güvenli görünmek ve insanların güvenini kazanmak için iletişim kurarken kullanılan kanalların birbirleriyle örtüşmesi gerekir. Yani ses tonu, kullanılan kelimeler, iletişim tarzı, beden dili, yüz ifadeleri gibi kanalların tamamı birbiriyle bütünlük arz etmeli ve mümkün olduğunca iç içe olmalı. Eğer iletişim kurarken kullanılan bu araçlar arasında herhangi bir çelişki doğarsa, bu çelişkiler muhatabın zihninde soru işareti olarak belirmeye başlar. Bu soru işaretleri de birikerek iletişimde aşılması zor duvarlara dönüşürler. Ne kadar çok çelişki varsa bu duvara o kadar çok tuğla eklenir ve artık bu duvarı aşıp iletişim kurmak imkansız hale gelir. 

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bu engellerin oluşmasını önlemek ve var olanları da yıkmak için güven telkin eden, çelişkisiz bir iletişim süreci yaratmak gerekir. Çelişkisiz bir iletişim süreci için de elbette karizmatik görünmek ve beden dili ve konuşmanın uyum içinde olmasını sağlamak şart.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat