Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi durumlarda ihtiyaç kredisi kullanmalıyız?

1,399
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi durumlarda ihtiyaç kredisi kullanmalıyız?

Adı üzerinde olduğu gibi ihtiyaç kredisi ihtayaç olunduğunda kullanılmalı ve mümkünse kullanılmamalıdır. Çünkü kredi çekmek yerine ihtiyaçlarınız için birikim yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisini gerçek ihtiyaçlar için son seçenek olarak değerlendirin.

Alışveriş yapmak için ihtiyaç kredisi kullanmayın. Ancak çocuğunuzun geleceğini ilgilendiren bir konuysa mesal bir okul taksidi gibi bu durumda ihtiyaç kredisini kullanmanızda sakınca yok.

Yeni evlenenler de ihtiyaç kredisine başvurabilir çünük evlenmek ve yeni bir ev kurmak gerçekten büyük harcamalar gerektirir.

İhtiyaç kredisini zor günler için bir seçenek olarak saklayın. Evinizi su basabilir ya da bir hastalık çıkabilir. Bu tür durumlarda kullanmak için ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz.

Eğer kredinizi düzenli öderseniz hem ödeme alışkanlığı kazanırsınız hem de kredi derecelendirmeniz oluşur ve bir sonraki kredinizi daha kolay kullanırsınız.

Bir noktaya daha dikkat, kullanacağınız kredinin aylık taksitleri diğer borçlarınızla birlikte aylık gelirinizin yüzde 25'ini geçmesin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat