Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi durumlarda çiftler cinsel terapiye gitmeli?

5,889
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi durumlarda çiftler cinsel terapiye gitmeli?

Cinsel ilişkisinde sorun yaşayan çiftler cinsel terapiye gitmelidir. Örneğin cinsel ilişki sıklığı ile ilgili çiftler sorun yaşıyor olabilir, mesela erkek kadına göre daha sık cinsel ilişkiye girmek isteyebilir, bu aralarında bir sorun yaratabilir ve bu durumda çiftlerin cinsel terapi alması gerekir.

Cinsel terapi, çiftlerin cinselliği daha fazla düşünmelerini, cinselliğe daha fazla zaman ayırmalarını, fantezi kurmalarını sağlar. Cinsel terapi için bir uzmana başvuran çiftler cinsellik ile ilgili ne sorun yaşarlarsa yaşasın bu erkek ya da kadın fark etmez cinsel terapiden fayda görürler. 

Özellikle sertleşme (ereksiyon) sorunu yaşayan erkeklerde bu sorun damarsal ya da hormonsal nedenlere bağlı ürolojik kaynaklı olabilir. Sertleşmenin sorunu hormonsal ya da damarsal değilse çiftler psikiyatri uzmanına başvurmalıdır. İlk olarak çiftlerin cinsel öyküsü dinlenir ve problemin türüne göre bir terapi yöntemi belirlenir.

Cinsellikle ilgili vajinismus yaşayan kadınlarda kadın doğum uzmanına başvurmalıdır ve bununla birlikte psikiyatri uzmanına başvurarak cinsel terapi de alabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat