Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi durumlarda bebeğin cinsiyeti anlaşılamayabilir?

83,780
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi durumlarda bebeğin cinsiyeti anlaşılamayabilir?

Bebek cinsiyeti her zaman anlaşılamayabilir. Birincisi teknik nedenler, ikinci olarak da cinsiyetle ilgili sorunlar gibi olabilir. Anne adayının aşırı kilolu olması ultrason kalitesini etkileyeceğinden bebeğin cinsiyeti belli olmayabilir. 


Yağ dokusu ultrasonda görüntü kalitesini düşürür. Kullanılan cihazın çözünürlüğünün iyi olmaması da bir sorundur. Doktor yeterli vakit ayıramazsa da bu anlaşılamayabilir. Bebeğin uygun pozisyona geçmesi önemlidir. Önemli olan bebeğin sağlıklı olup olmadığı bilgisine ulaşmaktır. 

Cinsiyetin anlaşılamaması yine tıbbi nedenlerden kaynaklanabilir. Bunlar cinsiyetle ilgili hastalıklardır. Çıplak gözle bakıldığında bebek doğduğunda bile bazen cinsiyet anlaşılamayabilir. Organ kızla erkek arasında bir yapıda olabilir. 

Bebeğin iç genital organlarına ve kromozom yapısına bakıp karar vermek gerekir. Bu çok ciddi bir tıbbi sorundur ve hayati sorunlara yol açabilir. Bazen klitoris daha büyük olduğundan ultrasonda penis gibi görülebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat