Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileyken yediklerimiz bebeğin karakterini etkiler mi?

8,033
kez izlendi
Puan: 3.82 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileyken yediklerimiz bebeğin karakterini etkiler mi?

Annenin beslenme şeklinin anne karnındaki bebeğin karakterini etkilediğine dair kesin bulgular bulunmamaktadır ancak bununla ilgili bazı araştırma bulguları bulunmaktadır. 

Annenin sevdiği yiyecekleri doğumdan sonra bebeklerin de sevdiği belirlenmiştir. Southampton Üniversitesi'nden Prof. David Becker'ın yapmış olduğu çalışmalarda anne karnında geçirilen 9 ayın bebeklerin daha sonraki yaşamını etkilediği saptanmıştır. Bu çalışma Harvard Üniversitesi'nde de yapılmıştır. Çalışmanın sonucunda alınan besinlerin anne karnındaki bebekleri de etkilediği ortaya konmuştur. 

Anneden bebeğe beslenme yolu ile geçebilecek sorunlar

Şizofren, stresli ya da aşırı açlık çeken anne adaylarının bebeklerinin şizofren olma oranının yüksek olduğu belirlenmiştir. 

Diyabetli annelerin bebeklerinde şeker metabolizmasının bozuk olabileceği, aşırı kilolu ya da obezite sorunu olan annelerin bebeklerinde de obezite ihtimalinin yüksek olduğu, kalp hastası bir annede bebeğin düşük kiloda doğma ihtimalinin yüksek olduğu saptanmıştır. 

Tabii ki bunların %100 kanıtlanmış bulguları bulunmamaktadır ancak annenin beslenmesinin bebeğin ilerde taşıyabileceği hastalıklar yönünden etkili olduğuna dair çalışmalar vardır, ancak bunların kesin olarak kanıtlanmadığının da altını tekrar çizmekte fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat