Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte yolculuk yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

3,198
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte yolculuk yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Hamilelik dönemi boyunca elektromanyetik dalga saçan elektronik cihazlardan uzak durmakta fayda var. Aynı şekilde X-Ray cihazlara anne adayları kesinlikle yaklaşmamalıdır. 

Cep telefonu elektromanyetik dalgalarla iletişim sağlar. Elektromanyetik dalgalarla çalışan cihazlara temkinli yaklaşmakta fayda vardır. Elektromanyetik dalga ile çalışan cihazların memeliler üzerinde tehlike oluşturduğu yapılan araştırmalarda belirlenmiştir. Bu sebeple anne adaylarının cep telefonunda uzun süre konuşmamalıdır. Aynı şekilde cep telefonu anne adaylarının vücutlarına çok yaklaşmamalıdır. Anne adayları yatarken cep telefonu ile aynı odada bulunmamalıdır. Mümkünse cep telefonu ile konuşurken kulaklık kullanılmalıdır. 

Havaalanlarında ya da alışveriş merkezlerinin girişlerinde bulunan metal dedektörleri hamileler için tehlike oluşturmaz. Ancak çanta ve bavulların geçirildiği X-ray ışını içeren dedektörlerde geçilmemelidir. 

Günlük hayatta kullanılan bilgisayarlar radyasyon açısından bir tehlike içermezler. Elektromanyetik dalga ile çalışan mikrodalga fırınların kapalıyken yanında bulunmanın tehlikesi yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat