Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte yaşanan kramplara karşı neler yenebilir?

30,557
kez izlendi
Puan: 3.34 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte yaşanan kramplara karşı neler yenebilir?

Kalsiyum metabolizması nedeniyle hamilelik süresi boyunca anne adaylarında kramp görülebilir. Gebelik süresi boyunca süt ve süt ürünlerinin aşırı tüketilmesi krampların azalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda gebelerin hamilelik boyunca et ve benzeri magnezyum tüketimini artırmasında fayda var. 

Hamilelik döneminde bacağa giren kramplarda anne adaylarının vitamin desteği alması gerekir. Hamilelerde bacak kramplarının yanı sıra karpal tünel sendromu da görülebilmektedir. Bu rahatsızlıklar magnezyum desteği alarak çözülebilmektedir. 

Anne adaylarında sık olarak toz magnezyum ürünleri kullanılmaktadır. Anne adayının yeterli miktarda magnezyum alabilmesi için aşırı miktarda yemek yemesi gerekir. Planlı hamilelerde magnezyum eksikliği çok fazla görülmemektedir. Hamilelik süresince aşırı kilo alımı, su tüketiminin azalması gibi durumlarda anne adayında kramplar görülmektedir. Anne adaylarının doktor kontrollerinde magnezyum desteğine ihtiyacı olup olmadığı da araştırılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat