Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte su dışında ne tür sıvılar tüketebiliriz?

14,825
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte su dışında ne tür sıvılar tüketebiliriz?

Hamilelik süresinde tüketilmesi gereken sıvının çoğunluğunu içme suyu oluşturur. İçme suyunun doğal, şişelenmiş kaynak suyu olması tercih edilmelidir. Musluk suyunda enfeksiyon etkenleri ve ağır metaller bulunabileceği için içilmemesi önerilir. Ancak anne adayının başka bir şansı yoksa ve musluk suyu kullanılacaksa suyun kaynatılarak içilmesi tavsiye edilir. 

Suyun dışında sıvı gereksinimi meyve suyu, ayran, maden suyu ve bitkisel çaylarla giderilebilir. Ancak bu içeceklerin belli miktarda tüketilmesi gerekir.

Meyve suyu, taze sıkılmış meyve suyu olmalıdır. Hazır meyve suları şeker ve katkı maddeleri içerdiğinden tercih edilmemelidir.

Maden suyunun içinde mineraller fazla miktardadır. Maden suyunu çok fazla tüketmek tansiyonun çıkmasına ve vücutta ödem oluşmasına neden olabilir.

Gebelik döneminde sıcak çikolata, sahlep ve bitki çayları gibi sıcak içecekler de tüketebilir. Ancak bitki çaylarında seçici olmak gerekir. Rezene ve ıhlamur hamilelik döneminde belli miktarlarda tüketilebilecek bitki çayları arasındadır. Ancak hamile bir kadının ahududu ve adaçayı gibi bitki çaylarından uzak durması gerekir.

Süt de hamilelerin sıvı ihtiyacını karşılayacak en iyi besinlerden biridir. Sütün yağlı ya da az yağlı olması çok önemli değildir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat