Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte saç bakımı için nasıl ürünler kullanabiliriz?

11,887
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte saç bakımı için nasıl ürünler kullanabiliriz?

Hamilelik özel bir sağlık durumudur. Dolayısıyla vücudumuza temas edecek ürünlerin içeriklerine dikkat etmemiz lazım. Şampuanlarda bulunan sodyum lauryl sülfat (SLS) ve ftalat gibi ürünler fetüste zararlı etkilere neden olabilir. Bu durum hayvan çalışmalarında da gösterilmiştir. Dolayısıyla bunlarla teması aza indirgemek gerekir. Mümkünse organik şampuan kullanmalı, mümkün değilse kullanılan şampuanı en azından saçta daha az tutmaya çalışmalı ya da şampuanlama sıklığını azaltmalıyız.

Saç kremleri de sadece saçın uçlarına sürülmeli. Bunun yanı sıra köpük, jöle, sprey gibi ürünleri de minimum kullanmalı veya hiç kullanmamalıyız.

Hamilelikte saç boyama

Saç boyalarının da fetüse zararlı bir etkisi olduğu gösterilmemiş olmakla birlikte yine de kimyasal olduğunu hatırlamakta fayda vardır. 

Bebeğin organ gelişimi açısından özellikle hamileliğin ilk 3 ayında saç boyatmaktan kaçınmalıyız, ancak çok gerekli olursa hamileliğin ilk 3 ayından sonra saç boyanabilir. Saç boyama işleminde kına veya bitkisel içerikli boyalar tercih edilmelidir.

Gebelikte döneminde saç düzleştiriciler, saç ağartıcılar kullanılmamalı, keratin kaynaklı saç güçlendirme işlemleri de hamilelik sonrasına bırakılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat