Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte pilates dışında egzersize ihtiyacımız var mı?

11,772
kez izlendi
Puan: 4.32 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte pilates dışında egzersize ihtiyacımız var mı?

Hamilelik döneminde anne adaylarının yapması gereken en önemli aktivite danstır. Çünkü her anne adayı gebelik süresinde yeteri kadar egzersiz yapamayabilir. Hem mutluluk hem de ev ortamında rahat yapılabildiği için anne adayları dans etmeyi tercih edebilir. 

Gebelik süresinde anne adayları yapacakları yürüyüşlerde doğru ayakkabı seçmeye özen göstermelidir. Pilates egzersizleri sırasında yogada yapılan birçok hareket kullanılmaktadır. Ancak yoga ve pilates birbirinden çok farklı egzersizleri de içerir. 

Anne adaylarının hamilelik dönemlerinde gevşemeyi öğrenmesi gerekir. Gevşemeyi öğrenmek anne adaylarının rahat hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı olur. Anne adayları nefesini kontrol etmeyi, bedenini kontrol etmeyi ve tanımayı, güçlü ve bütün vücut olarak hareket etmeyi pilates egzersizleri sayesinde öğrenir. Ancak yoga anneyi doğuma fiziksel değil, mental olarak hazırlamaya yardımcı olur. Anne adayı yoga sayesinde vücudunu gevşetebilmeyi öğrenin. Buna ek olarak kasların kazanmış olduğu elastik yapı yoga ile daha düzgün şekilde kullanılmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat