Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte pilates bebeğin sağlığını nasıl etkiler?

26,763
kez izlendi
Puan: 4.45 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte pilates bebeğin sağlığını nasıl etkiler?

Pilates, hamile olan veya olmayan kadınların hatta erkeklerin yapabildiği çeşitli akıcı, dengeli hareketler ve nefes alıp vermeler ile vücutta konsantrasyon, sıkılaşma, denge ve aynı zamanda rahatlama ve gevşeme sağlayan hareketler bütünüdür.

Hamilelik döneminde düzenli yapılan egzersiz ya da pilates bebeğin kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. Pilates hamilelik süresince yer çekimi sebebiyle bebeğin aşağı doğru kayarak pelvik bölgeye baskı uygulamasını engeller ve anne adayının rahat bir hamilelik geçirmesini sağlar. Bu durum hem annenin hem de bebeğin rahat etmesine yardımcı olur. 

Pilates sırasında salgılanan, halk arasında mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin hormonunun sadece anne adayına değil, bebeğe de olumlu etkileri vardır.

Hamilelik döneminde anne adaylarının yaptığı pilates sırasında serotonin, endorfin gibi mutluluk hormonları salgılanır. Bu hormonların etkisi anne adayını etkilediği kadar bebeği de olumlu yönde etkiler. 

Annenin kas iskelet yapısında oluşan her türlü olumlu değişiklik doğrudan bebeği de etkiler. 

Tüm bunların yanı sıra anne adayında fiziksel ağrılar olmaması için pilates yapmak önemlidir. Aynı şeklide düzenli pilates yapan anne adayları nefeslerini daha rahat kontrol etmektedir. 

Anne adayı pilates sayesinde ayak üzerinde daha rahat dengede durmayı öğrenir, kendini fark ederek güven duyması hamilelik sürecinde önemli bir aşamadır. Gebelik sürecince doğru nefes alıp vermek, ağrısız bir hamilelik geçirmek bebeğin sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat