Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte orgazm erken doğuma neden olabilir mi?

278,687
kez izlendi
Puan: 4.63 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte orgazm erken doğuma neden olabilir mi?

Hamilelikte orgazm esnasında ortaya çıkan kasılmalar aslında normalde de var. Ama hamile olunmayan dönemde rahim daha ufak olduğu için hissedilmiyor. Hamilelik büyüdükçe daha fazla hissedilmeye başlanıyor.

Yani hamilelik ne kadar ileri bir aşamadaysa, orgazm esnasında hissedilen kasılmalar da o kadar fazla olur. Bunlar kısa süreli kasılmalar olduğu için hiçbir şekilde erken doğum riskini artırmaz.

Hamilelikte doğal olarak bir erken doğum riski varsa, çoğul gebelik olabilir, başlamış bir erken doğum olabilir, işte kanama olabilir, suyu gelmiş olabilir kadının. Bu tür durumlarda zaten biz ilişkiyi yasaklıyoruz.

Normal seyrinde giden bir hamilelikte erken doğum riski yoktur

Normal seyrinde giden bir hamilelikte orgazm ve bunun esnasında oluşan kasılmalar erken doğum riskini artırmaz. Ama erken doğum riski yüksek olan bir kadında bunun daha kolay ortaya çıkmasına neden olabilir. O yüzden buradan çıkacak pratik sonuç, erken doğum riski yüksekse cinsel ilişkiden zaten kaçması lazım anne adayının.

Erken doğum riski herkes kadarsa, düşük riskliyse o zaman cinsel ilişki ve buna bağlı oluşan orgazm ve buna bağlı oluşan kasılmaların bebeğin daha erken doğması üzerine hiçbir katkısı yok.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat