Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte oje sürmek zararlı mı?

21,239
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte oje sürmek zararlı mı?

Hamilelikte oje sürmek zararlı bir durum değildir. Ojeyi çıkartmak için kullanılan aseton da cilde temas etmediği sürece zararlı değildir.


Gebelik döneminde aseton tırnak ve tırnak etinin haricindeki yerlere temas ettirilmemelidir. Gebelikte ve günlük hayatta manikür ve pedikür uygulaması hijyen kurallarına uygun olan yerlerde yaptırılmalıdır.

Özellikle bilinmesi gereken, bir kadının gebelik sürecinde kadınlığından asla vazgeçmemesi gerektiğidir. Eğer oje sürmek gebelik sürecinde kadını mutlu ediyor ve bunu yapmaktan hoşlanıyorsa bunun herhangi bir sakıncası yoktur. 

Dikkat edilmesi gereken nokta asetonun tırnak ve tırnak etinin haricindeki yerlere temas ettirilmemesidir. Çünkü aseton kimyasal içermektedir, bu konuda dikkatli olunması gerekir. 

Manikür ve pedikür yaptırırken gebelik sürecinde ya da normal günlük yaşantıda hijyene dikkat edilmesi gerekir. Manikür veya pedikür uygulaması hijyen kurallarına uygun, temiz ve güvenilir yerlerde yaptırılmalıdır. Mümkünse kendi manikür veya pedikür aletlerinizle uygulama yaptıracağınız yere gitmeyi tercih etmelisiniz. Bu kişisel sağlığınız açısından doğru bir tercih olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat