Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte ne tür nemlendiriciler kullanabiliriz?

4,464
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte ne tür nemlendiriciler kullanabiliriz?

Gebelik sürecinde kullanılan nemlendirici kemlerin içeriğinde mümkün olduğunca kimyasal maddelerin az olması gerekmektedir. Bu nedenle temas ettirilen kremlerin özellikle bitkisel içerikli olması ve içeriğinde çok fazla kimyasal madde barındırmaması gerekir. Bunu tespit etmek biraz zor olabilir. Bu konuda uzman bir hekimden ya da eczacıdan öneri ya da konuyla ilgili ürün desteği alınabilir. Bu destek doğrultusunda içerisinde en az kimyasal madde barındıran krem, losyon ya da nemlendiricileri tercih etmelidir. 


Gebelik döneminde hormonlara bağlı olarak vücutta kurumalar meydana gelebilir. Bu konuda uzman bir hekim tarafından önerilen krem, losyon ya da nemlendiricilerin tercih edilmesi sağlık açısından doğru bir tercih olacaktır. 

Bir uzman ya da hekim tarafından önerilen kimyasal maddeli içeriklerin az olduğu ürünlerin kullanılması anne ve bebeğin sağlığı açısından uygun olacaktır. 

Unutulmaması gerekir ki gebelik sürecinde dahi olsa bir kadın, kadın olmaktan vazgeçmemelidir. Kişisel bakımını yapmalı ve kendini mutlu hissetmelidir. Bu durum gebelik sürecinin daha iyi geçmesini ve gebe kadının motivasyonunu yüksek tutmasını sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat