Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte kuru ciltlere iyi gelen ürünler nelerdir?

3,700
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte kuru ciltlere iyi gelen ürünler nelerdir?

Hamilelik döneminde progesteron hormonunun salgısının artması ile birlikte ciltte yağlanma meydana gelebilir. Bu durum "gebelik ışıltısı" olarak da adlandırılmaktadır. 

Hamilelikte yüz bakımı için kullanılan ürünlere çok dikkat etmek gerekir. Çok fazla parfüm, kimyasal içeren ürünlerden uzak durmak gerekir. Bu ürünlerden uzak durmak gerekliliğinin ilk nedeni az da olsa deriden emilim yoluyla bebeğe bu maddelerin iletilmesi ihtimalidir.

Kokusuz ve parfümsüz ürün kullanmak önemli

Gebelik döneminde her ne kadar ciltte olumlu anlamda bazı değişiklikler görülse de, kimi anne adaylarında ciltte kuruma ortaya çıkabilir. Hamilelik döneminde cilt kuruluğu olan kişiler kokusuz ve parfüm içermeyen ürünler kullanmalıdır. 

Gebelik döneminde günde 1 ya da 2 sefer yüz temizlenmelidir. Temizleme işlemi bittikten sonra parfüm ve kimyasal madde içermeyen doğal içeriği olan nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Bu nemlendiricilerin içeriğinde gliserin, vazelin, dimethicone, hyalüronik asit ve seramit gibi maddeler bulunabilir. Bu maddeler ciltte yoğun nem sağlar. 

Yüzü aşırı derecede, çok soğuk ve çok sıcak su ile yıkamak da ciltte kuruluğa neden olabilir. Bunun yerine hem saçlar hem de yüz mümkün olduğunca ılık su ile yıkanmalıdır.

Kış günlerinde bol miktarda nemlendirici kullanılmalıdır. Yaz aylarında ciltte çok fazla kuruma olacağından gün içerisinde sık bir şekilde nemlendirici kullanılması cildi kurumaya karşı koruyacaktır. Ancak aşırı yağlanma olmaması için tercihen su bazlı nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat