Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte kozmetik kullanımının bebeğe zararı var mı?

5,250
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte kozmetik kullanımının bebeğe zararı var mı?

Hamilelikte kozmetik kullanımı bebeğe zararlı bir uygulama değildir. Bu süreçte mümkün olduğunca kimyasal içeriği az olan veya bitkisel kozmetik ürünler tercih edilmelidir. Kuru ciltler için, meme ve vücuttaki çatlaklar için önerilen zararlı olmayan kremler mevcuttur.

Eğer hamile kişinin kullandığı ürünlerle ilgili bir kuşkusu varsa uzman doktoruna başvurması gerekir. Makyaj malzemelerinde de çok basit olmamak kaydıyla bilinen markalar ve kalitede ürünler tercih edilmelidir.

Oje sürülmesinde, makyaj yapılmasında tıbbi açıdan hamileler için hiçbir sorun görülmez. Bebeğe de zarar vermeyen bu tür ürün kullanımlarında tek hassas nokta kimyasal içermeyen ürünleri tercih etmektir. Mümkün olduğunca kimyasal ürünlerden kaçınılması ve bitkisel ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. 

Hijyenik ve kaliteli ürünlerin uygulanması da bu konuda önemlidir. Unutulmaması gerekir ki gebelik sürecinde dahi olsa bir kadın kadın olmaktan vazgeçmemelidir. Kişisel bakımını yapmalı ve kendini mutlu hissetmelidir. Bu durum gebelik sürecinin daha iyi geçmesini ve gebe kadının motivasyonunu yüksek tutmasını kolaylaştırmaktadır.

Çatlaklar, meme uçları, cilt tahrişleri ve cilt kurumaları için de bu süreçte nemlendirici kozmetik ürünler tercih edilebilir. 

Genel olarak gebelik sürecinde saç kesilmesinin, makyaj yapılmasının ya da oje sürülmesinin bebeğe ve anneye tıbbi açıdan hiçbir sakınca yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat