Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte kemoterapi nedir?

1,104
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte kemoterapi nedir?

Hamilelik döneminde bir kanser saptandığında antikanser olarak bilinen ilaçların kanser hücrelerini yok etmek veya bu hücrelerin büyümesini kontrol altına almak için kullanıldığı tedaviler kemoterapidir. Kemoterapi için kullanılan ilaçlar Kanser tedavisinde tek başına veya cerrahi ile birlikte uygulanabilir. Bir diğer kanser tedavi yöntemi olan radyoterapi  gebelikte kullanılmaz. Gebelik döneminde bir organda malign bir değişim saptandığında ve kanser tedavisine karar verildiğinde  de kullanılan kemoterapatik ilaçlar hastalığın tipine ve yaygınlığına göre değişmektedir. 

Kemoterapi uygulamadaki amaçlara gelirsek. Öncelikli amaç hastalığı tedavi etmek, kanser hücrelerinin çoğalmasını önleyip, yayılmasını yavaşlatarak hastalığın kontrol altına alınmasını sağlamak, hastalığa bağlı şikayet ve belirtileri ortadan kaldırarak kişinin yaşam kalitesini arttırmaktır. Cerrahi sonrası uygulandığında hastalık nüksünü azaltmak, cerrahi  öncesi uygulanarak yapılacak lokal tedavileri kolaylaştırmaktır.   

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat