Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeliyiz?

10,464
kez izlendi
Puan: 3.50 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeliyiz?

Hamilelik döneminde genital bölge temizliği çok önemlidir. Çünkü anne adayının rahmindeki fetusun aşağıdan gelebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı korunmasını sağlamak amacıyla vajinanın temiz tutulması önemlidir.

Hamilelik döneminde genital bölge temizliğinin önden arkaya doğru yapılması önemlidir. Kullanılan ürünlerin vücut pH değerine göre değil vajina pH değerine uygun ürünler olmalıdır. Genital bölgenin ıslak kalmaması, nemden uzak tutulması ve kuru olması önemlidir. 

Tuvalet temizliğinin yapıldığı zamanlara da dikkat edilmesi gerekir. Tuvaletin yapıldığı ortamın temiz olduğundan emin olunmalıdır. Eğer gerekliyse klozetin üzerine koruyucu örtü örtmek, aşağıdan gelebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı birikmiş olan suyun önceden temizlenmesi önemlidir. 

Gebelik döneminde özellikle sentetik çamaşırlardan kaçınmakta fayda vardır. Sentetik iç çamaşırı yerine ağları pamuklu olan iç çamaşırları tercih edilmelidir. Sentetik çamaşırlar ve günlük pedler vajinanın nem oranını artırarak floranın zarar görmesine neden olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat