Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte genital bölge temizliğinde kozmetik ürün kullanmak doğru mu?

1,050
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte genital bölge temizliğinde kozmetik ürün kullanmak doğru mu?

Vajinanın kendine ait koruyucu tabakası bulunur. Bu tabakanın hasar görmemesi önemlidir. Bazı antibiyotikler, sıkı giyilen çamaşırlar, nemli ortam vajinanın enfeksiyonlara maruz kalmasını kolaylaştırır. Bu sebeple vajinal temizlik yapmak yerine vajina için uygun ortamın ve devamlılığının sağlanması daha önemlidir. 

Hamilelik döneminde özellikle pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Hamilelik döneminde özellikle çok sıkı ve dar iç çamaşırları kullanılmamalıdır. Bu iç çamaşırları enfeksiyon oluşumuna neden olur. 

Genital bölge temizliğinin sıklığı ile ilgili doktorların kesin bir önerisi yoktur. Bu miktar kişisel temizlik özelliklerine göre farklılık gösterir. Bazı kadınlar haftada 1 - 2 gün genital bölge temizliği yaparken bazı kadınlar ise ayda 1 - 2 gün yapabilirler. 

Genital bölge temizliğinin sadece su ile yapılması yeterlidir. Ancak koku giderici ya da ferahlatıcı birtakım ürünler isteniyorsa vajinal bölge pH değerinde yani 3.8 - 4.5 civarında olan intim ürünler tercih edilmelidir. Vücut temizliğinde kullanılan jel, şampuan gibi ürünler genital bölge temizliğinde kullanılmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat