Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte genital bölge temizliği nasıl yapılır?

99,350
kez izlendi
Puan: 3.62 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Hamilelik döneminde genital bölge temizliği çok önemlidir. Çünkü anne adayının rahmindeki fetusun aşağıdan gelebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı korunmasını sağlamak amacıyla vajinanın temiz tutulması önemlidir.

Vajina temizliği için ekstra bir çaba harcamaya gerek yoktur. Çünkü vajinanın doğal olarak kendini koruyan bir tabakası vardır. Bu tabakanın hasar görmemesi hamilelik döneminde vajina temizliği için yeterlidir. Vajinanın bu tabakasının hasar görmeden temizlenmesi istendiğinde vücut ve vajina pH'ına uygun temizleyicilerle temizlemek ve kuru tutmak yeterlidir.

Kadınlarda vajinal pH 3.8 - 4.5 civarındadır. Ancak vücudumuzun pH değeri çok yüksektir. Vücut temizliği için kullanılan sabunlar genital bölge için kullanılmamalıdır. Çünkü bu tip maddeler kullanıldığı zaman vajine pH?ı bozulur ve koruyucu tabaka hasarlanır. Böylece vajina enfeksiyonlara daha yatkın hala gelir. 

Vajinayı sürekli yıkamayın. Aksi halde vajina içerisinde yer alan yararlı bakterilerin azalmasına yol açarsınız. Yararlı bakteriler, enfeksiyona sebep olan bakteriler ile savaşıp vajinayı koruma görevini yerine getirir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat