Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte genital bölge temizliği için ne tür iç çamaşırları tercih edelim?

1,491
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte genital bölge temizliği için ne tür iç çamaşırları tercih edelim?

Hamilelik döneminde genital bölge temizliği çok önemlidir. Çünkü anne adayının rahmindeki fetusun aşağıdan gelebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı korunmasını sağlamak amacıyla vajinanın temiz tutulması önemlidir.

Hamilelik döneminde özellikle pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Pamuklu çamaşırlar vajina bölgesindeki nem oranının azalmasını sağlar ve o bölgenin florası korunmuş olur. Floranın korunması ile enfeksiyon riski de en aza iner. 

Hamilelik döneminde özellikle çok sıkı ve dar iç çamaşırları kullanılmamalıdır. Bu iç çamaşırları enfeksiyon oluşumuna neden olur. Genel olarak çamaşırların kaynatılması ya da çamaşır suyunda bekletilmesi gibi temizlik önlemleri doktorlar tarafından önerilmemektedir. Ancak çok fazla enfeksiyon oluyorsa bakteriler ya da mikroorganizmalar verilen tedaviden etkilenmiyorsa çamaşırların ağ kısımları ütülenip kaynatılabilir. 

Özellikle gebelik döneminde çamaşır değiştirme sıklığı kişiden kişiye değişir. Her kadının rahatsız olduğu anlar farklıdır. Ancak genel temizlik için her gün değiştirilmesi uygundur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat