Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte genital bölge temizliği için nasıl ürünler kullanmalıyız?

4,121
kez izlendi
Puan: 3.60 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte genital bölge temizliği için nasıl ürünler kullanmalıyız?

Kadın genital sistem anatomisini incelemek gerekirse en önde mesanenin boşaldığı idrar borusu, hemen arka tarafta vajina ve daha sonra bağırsakların boşaltım kanalıyla birleşen anal kanal vardır. 

Gebelik döneminde genital bölgenin pH değerini koruyacak ürünlerin kullanılması önemlidir. Doktorlar vajinal temizliğin tek başına yapılmasını önermemektedir. Genital bölge temizliğinde pH değeri 3.8 - 4.5 arasındaki ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler eczanelerde intim ürünler olarak bulunmaktadır. 

Bu ürünlerin bol su ile kullanılması genital bölge temizliği için yeterlidir. Eğer bu ürünlerden bulunmuyorsa sadece genital bölge temizliği için su da kullanılabilir. 

Gebelik döneminde genital bölge temizliği için pH değeri farklı ürünler kullanılması genital bölgenin florası bozulmasına ve mantar gibi enfeksiyonlara neden olur. Floranın bozulması sonrası oluşan bazı enfeksiyonlar erken doğumu tetikleyebilir. Gebelik döneminde genital bölgede oluşabilecek enfeksiyonlar doğuma olumsuz etki edebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat