Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte felç tehlikeli mi?

417
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte felç tehlikeli mi?

Hamilelik dönemine dair yapılan araştırmalarda, hamile kadınlarda görülen felç durumu her yüz bin kadın arasından üç ya da dört kadında rastlanılan bir durumdur.

Felç başlı başına hayati tehlike yaratabilecek bir durumdur. Hamile kadınlarda felç eğer beyinde bir kanama ile bağlantılı olarak ortaya çıkarsa, yüzde 25 ile 40 arasında değişen ölüm riskini de beraberinde 
getirebilir.

Beyin içerisinde meydana gelen tıkanmaya bağlı olarak, tıkanmanın seviyesine göre felcin oluşturduğu hayati tehlike riski de değişir. 

Felç ile beraber tekel kalma olasılığı da vardır. Hamile kadınların tekel kalması durumunda, hamilelik sonrasında hamile kadınların geçirdiği felcin etkileri kalıcı olur.

Hamilelik döneminde gözlemlenen bu tarzda problemlere erken müdahale çok önemlidir. Hamilelik sırasında oluşan felce erken dönemde müdahale edilirse, felcin anne ve bebek üzerindeki etkileri en aza indirilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat