Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte felç bebeği nasıl etkiler?

4,568
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte felç bebeği nasıl etkiler?

Hamilelikte felç bebeği olumsuz olarak etkileyecektir. Fakat hamilelikte oluşacak felcin hangi dönemde ortaya çıktığı anne ve bebek üzerindeki etkisini değiştirir.

Hamilelikte felç daha çok hamileliğin son üç ayında ortaya çıkmaktadır. Felç geliştiği andan itibaren eğer bebek yaşayabilecek durumdaysa, bebeği sezaryenle almak ve özel bakım uygulamak bebeğin gelişimini korumak açısından önemli olacaktır. 

Hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkan felç, bebeğe yaşama şansı bırakmayabilir. Böyle durumlarda, bebek henüz anne karnındayken tedaviyi başlatmak ve gelişimini izlemek gerekir. Eğer felç lohusalık döneminde ortaya çıkarsa, bebek için herhangi bir tehlike ortaya çıkmayacaktır. 

Hamilelik esnasında ortaya çıkan felcin tedavisinde kullanılan ilaçların bir kısmı bebek için zararlı olabilmektedir. Fakat doktor kontrolünde yapılan müdahalelerde bebeğe etki etmeyecek ilaçlar olabildiği gibi, özellikle anne sağlığını riske atan durumlarda kullanılan ağır ilaçlar da mevcuttur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat