Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte elektronik cihaz kullanımı nasıl olmalı?

1,773
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte elektronik cihaz kullanımı nasıl olmalı?

Çoğul gebelik ve erken doğum riski bulunan gebeliklerin dışındaki durumlarda seyahat riski yoktur. Ancak uzun süren seyahatlerde önlem almakta fayda vardır. Çünkü uzun süren seyahatler anne adayının ayağındaki kan dolaşımını bozar ve ödem oluşumunu kolaylaştırır. 

Kilolu anne adayları uzun süren seyahatlerde varis çorabı giyerek ödem oluşumunu engelleyebilir. Uzun süren seyahatlerde mümkünse gebe, yandaki koltuğa ayaklarını uzatarak dinlendirebilir. 1,5 - 2 saatte bir yürüyüş yapılmalıdır. 

Anne adayları için otobüs, tren ya da uçak seyahatleri ile ilgili sıkıntı yoktur. Gebeliğin 28. haftasından itibaren uçakla yapılan seyahatlerde hava yolu firmaları gebelerden doktordan imzalı izin belgesi ister. Bu belgeyi firmaya götürdüğünüz takdirde gebeliğin son 4 haftasına kadar uçakla seyahat edebilirsiniz. 

Uçakla seyahat ile ilgili en sık duyulan endişelerden bir tanesi kabin basının anne adayı ve bebek üzerinde olumsuz etkisinin olup olmadığıdır. Bu durumla ilgili yapılan araştırmalarda uygulanan kabin basıncının anne adayı ya da bebek için herhangi bir tehlike içermez. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat