Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte deodorant kullanımının nasıl zararları var?

1,824
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte deodorant kullanımının nasıl zararları var?

Gebelik döneminde alerji riski daha fazla olduğundan parfüm kullanımı alerji riskini artırabilir. Bunun dışında hamilelikte parfüm kullanımının anneye ve bebeğe zararı yoktur. Daha fazlası videoda!

Gebeliğin ilk 3 ayı bebeğin organlarının geliştiği dönemdir. Doğumsal anomaliler açısından bu dönemde kullanılacak maddelere dikkat edilmelidir. Bu dönemde kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. 

Gebelikte özellikle bazı hormonlara bağlı ya da gebeliğin sürecine bağlı olarak alerjik veya atopik dermatit (alerjik egzama) olma veya cildin daha fazla hassaslaşması bilinen bir gerçek. Bu yüzden sürülen, kullanılan kozmetiklere daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

Deodorant daha çok cilde temas ettiği için o bölgenin hassas olmaması, herhangi bir kızarıklık ya da alerji olduğunda kullanımının hemen bırakılması gerekmektedir.

Kimyasal bir madde olduğu için direkt bebeğe bir etkisi var mıdır diye sorgulanır. Lokal olan deodorantların bebeğe direkt etkisi yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat