Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte çok hareket etmek düşüğe neden olur mu?

5,821
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte çok hareket etmek düşüğe neden olur mu?

Hamilelikte çok hareketli olmak düşüğe sebep olmaz. Doktorlar anne adaylarına hamilelik boyunca hareketli bir yaşam için önerilerde bulunmaktadır. 

Hamilelik döneminde düzenli spor yapmak kasların çalışmasını kolaylaştırır. Aynı şekilde spor yapmak hamilelik sürecini, doğum ve doğum sonrası dönemdeki anne adayının toparlanma sürecinin daha rahat geçmesini sağlar. Anne adaylarında tıbbi bir gereklilik yoksa hareket kısıtlamasına gerek yoktur. 

Anne adayları gebelik süresi boyunca yürüyüş ve yüzme gibi sporlara yönelmelidir. Diğer spor dalları anne adayının yaralanmasına neden olabileceğinden tercih edilmeyebilir. Yürüyüş ve yüzme gebelik süresince uygulanabilecek en ideal spordur. 

Anne adayının hamilelik süresi boyunca nefes nefese kalacak sporlardan kaçınması gerekir. Aynı şekilde ağırlık kaldırmayı gerektiren sporlardan uzak durması gerekir. Anne adayının at binme gibi hem bebeğe hem de kendisine zarar verecek spor aktivitelerinden kaçınması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat