Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararı olur mu?

597,384
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararı olur mu?

Hamilelikte cinsel yaşam eğer belli başlı kanama, enfeksiyon, su gelmesi yoksa, çoğul gebelik değilse, ki çoğul gebelikte de bazen ve hatta çoğu zaman izin veriyoruz; erken doğum riski yoksa cinsellik devam ediyor.

Ancak belli noktaları dikkate almak lazım. 1 numaralı nokta bebeği hiçbir şekilde sıkıştırmayacak pozisyonda olması lazım. Yani pozisyon tamamıyla bebeğin varlığı düşünülerek ayarlanmalı.

Zaten bunu kadınlar ve erkekler otomatik olarak yapıyorlar. İkincisi; orgazm esnasında kadında geçici rahim kasılmaları oluyor, bunu kadın ağrı olarak algılayıp, paniğe kapılabilir. Halbuki tamamen normal.

Rahim kasılmaları zaten normal orgazm esnasında oluyor, fakat rahim büyüdüğü için hamile değilken hissedilmeyen rahim kasılmaları, rahim büyük olduğu için hissedilmeye başlanıyor, bu kadar basit.

Bebek anne karnında güvende

Doktor yasaklamadığı sürece cinsellik bu az önce saydığım kurallara bağlı olarak, devam ettirilebilir. Bebek fiziksel olarak etkilenemez çünkü rahim içi kapalı bir kutudur.

Bebek rahim içinde güvende olur. Çünkü rahim duvarı artı amnios zarının içindedir. Amnios'un içinde de bir sıvı var ve bu sıvı onun darbelerden olumsuz etkilenmesini sağlamak için yapılmış. Zaten amnios sıvısının en büyük özelliği bu.

Anne karnı bebeği darbelerden koruyacak yapıda

Kadın, bir anne adayı karnına bir darbe aldığı zaman o amnios sıvısı onu tampone ediyor. Yani bebek belki karın için sallanıyor ama en azından darbe alması engelleniyor.

Cinsellik ise bu tür bir darbe ile karşılaştırılamayacak kadar hafif bir şey, yani tabi abartılmadığı sürece. O yüzden cinsel yaşamın bebeğe zarar vermediğini söyleyebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat