Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte cinsel ilişki düşük riskini artırır mı?

244,883
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte cinsel ilişki düşük riskini artırır mı?

Kanaması olduğu zaman, düşük riski arttığı zaman, cinselliği yasaklıyoruz. Bunu otomatik olarak yapıyoruz. Bir anlamda bilinç altında işte doktor olarak korktuğumuz için ama bilinen bir bağlantı yok "ilişki oldu, ondan sonra düştü" diye. O bebek zaten düşecektir. Ama az bir yerden tutunuyordur ve sağlıksızdır o bebek.

Her şeyden önce şunu bilmek lazım, sağlıklı bir bebek rahim içine iyi tutunmuş, kromozomları sağlıklı, bedeni sağlıklı bir bebektir ve bir cinsel ilişkide asla ve asla düşmez. Bu açından cinsel ilişki başka bir etkenle düşmeye başlamış olan bir bebeğin düşmesini hızlandırabilir. Ama onun dışında cinsel ilişkinin düşük yaptırıcı bir etkisi yoktur.

Tüp bebekte düşük riski daha fazla

Tüp bebek hamileliklerinde düşük riski daha fazla olur. Çünkü suni bir şekilde onu biz oraya verdiğimiz için tabi ki vücudun doğal bazı mekanizmalarından geçmediği için düşük riski daha fazla. Orada özellikle cinsel ilişkiyi kısıtlamak faydalı olabilir.

Doğal seyrinde ilerleyen tekil bir gebelikte, hiçbir problem yoksa, kanama yoksa cinsel ilişki hiçbir şekilde düşüğü tetiklemez, daha doğrusu böyle bir şeye neden olmaz. Başlamış bir düşükte ise 2 gün sonra düşecek olan bebek cinsel ilişkinin etkisiyle 1 gün önce düşebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat