Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte bronzlaştırıcı krem kullanılabilir mi?

1,850
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte bronzlaştırıcı krem kullanılabilir mi?

Gebelik öncesi dönemle gebelikte yapılan uygulamaların çok fazla farkı yoktur. Gebelik dönemi hormonlara bağlı olan daha hassas bir dönem olduğu için yüz de dahil olmak üzere bronzlaştırıcı ve güneşten koruyucu ürünlerin kullanılması gerekir. 

Yüksek koruma faktörlü kremler tercih edilmelidir. Yüksek koruma faktörlü kremlerin etkisi yoğun olacağından, bu dönem için uygun olacaktır. Bilinmesi gerekir ki, belirli hormonların gelişimine bağlı hamilelikte cilt hassaslaşır. Kaliteli olduğu bilinen tanıdık markaların ve uzman kişilerin tavsiye ettiği güneşten koruyucu kremlerin tercih edilmesi gerekir. Sadece yaz değil, kış mevsiminde de bu ürünlerin kullanılması faydalı olur. 

Kar tatiline gidecek ya da karla ilgili sporla uğraşacak olan kişilerin, özellikle güneşten koruyucu kremleri kullanmaları gerekir. Çünkü bulutlu havalarda ve karlı ortamlarda da Güneş yine zararlı ultraviyole ışınlarını yayar. Bu ışınlar zararlı etkenlerini kışın da gösterir. Bu nedenle koruyucuların kullanımına kışın da devam edilmelidir. 

Sonuç olarak gebelik döneminde güneş koruyucu ya da bronzlaştırıcı kremlerin kullanılmasında hiçbir zarar olmayacağı gibi aksine cilde birçok faydası vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat